3D Beton geprinte fietsbrug

3D Beton geprinte fietsbrug

TU/e heeft in juni in schaal 1 op 2 een fietsbrug geprint. Bestuurslid Theo Salet legt de voordelen van 3D printen in beton uit.
Klik hier voor het NOS verslag.

De echte uitvoering van de fietsbrug in Gemert werd ingediend om in aanmerking te komen voor de Betonprijs 2017.

De fietsbrug was genomineerd voor Betonprijs 2017 Categorie Betontechnologie

3D Fietsbrug, Gemert

F17 3D Fietsbrug.jpg

Printen van beton behoort tot een van de nieuwe technieken voor het vervaardigen van betonelementen. BAM Infra Nederland en de TU Eindhoven hebben de printtechniek toegepast voor de innovatieve oplossing van een 3D-geprinte voorgespannen betonnen fietsbrug bij Gemert. De fietsbrug is acht meter lang, drie-en-een-halve meter breed en negentig centimeter dik en is opgebouwd uit elementen die later aan elkaar zijn gelijmd en voorgespannen.
Het project illustreert de mogelijkheden van de printtechniek alsook het resultaat van samenwerking tussen bedrijven en universiteit.