Genomineerden Betonprijs 2021 bekend!

Genomineerden Betonprijs 2021 bekend!

Voor de Betonprijs 2021 zijn door de vakkundige jury over de 6 categorieën in totaal 15 projecten genomineerd die kans maken op het winnen van deze prestigieuze prijs. Eén van deze genomineerden maakt tevens kans op de Toekomstprijs. Uitreiking van de Betonprijs vindt live plaats op donderdag 18 november tijdens het Beton Event in de Van Nelle Fabriek te Rotterdam.

Genomineerde bouwprojecten

Inschrijving voor de Betonprijs stond open voor bouwprojecten gerealiseerd in de afgelopen 2 jaar in Nederland of door een Nederlands bedrijf in het buitenland. Van de in totaal 56 inschrijvingen zijn de volgende 15 projecten genomineerd, verdeeld over 6 categorieën:


Genomineerden categorie: Bestaande Bouw

 • Stationspostgebouw, Den Haag
 • Transformatie gebouw Hoog Lindoduin, Den Haag

Genomineerden categorie: Civiele Bouw

 • Eindhoven Noordwest, Eindhoven
 • Innamepompstation Bergsche Maas, Hank
 • Rotterdamsebaan, nieuwe weg gelegen tussen knooppunt Ypenburg en de Centrumring van Den Haag

Genomineerden categorie: Duurzame Bouw

 • Brug 4 ‘Rondje Weerwater’ (onderdeel van de twee circulaire bruggen op het Floriadepark), Almere
 • Nieuwe verbinding N69, grenscorridor N69 gelegen in Provincie Noord-Brabant
 • Verduurzaming woningbouwskeletten met CO2-arm beton, -


Genomineerden categorie: Grensverleggende Bouw

 • Appartementengebouw The Line, wijk Overhoeks in Amsterdam
 • Concertzaal Amare, Den Haag

Genomineerden categorie: Utiliteitsbouw

 • Concertzaal Amare, Den Haag
 • Van der Valk Amsterdam Zuidas, Amsterdam

Genomineerden categorie: Woningbouw

 • Appartementengebouw The Line, wijk Overhoeks in Amsterdam
 • Westbeat, Amsterdam
 • Westerschans 1B, Goes

Wie wordt de winnaar van de Toekomstprijs?Voor de genomineerde projecten is er sinds 2019 een nieuwe prijs: de Toekomstprijs. Hiervoor stemmen studenten op het project dat hen het meest aanspreekt uit alle genomineerden. De stemming is geopend vanaf woensdag 3 november t/m 10 november. De winnaar van de Toekomstprijs wordt op donderdag 18 november bekend gemaakt tijdens het Beton Event 2021 in de Van Nelle Fabriek te Rotterdam.

 

Over de Betonprijs

Sinds 1979 is de Betonprijs dé prijs voor de betonbouwsector. Genomineerde projecten zijn een voorbeeld van o.a. intelligente, verantwoorde, toekomstgerichte, waardevolle en inspirerende toepassingen van het materiaal beton. Ingezonden projecten worden beoordeeld door een vakkundige jury bestaande uit professionals uit de gehele bouwsector. Voor Betonprijs 2021 is de jurysamenstelling als volgt:

 • Peter Gossink, directeur Lijninfra Zwaar Heijmans Centrale Projecten - Heijmans
 • Marten Klein, Directie Ingenieursbureau - Gemeente Amsterdam
 • Machteld Kors, Director Strategic Development - UNStudio
 • Rudi Roijakkers, Registered Consulting Engineer – ABT Groep
 • Peter Struik, Hoofdingenieurdirecteur - Rijkswaterstaat
 • Reinald Top, eigenaar en Principal Architect - Zwarts Jansma Architecten
 • Gert van der Wegen, directeur - SGS Intron B.V.

 

Tickets Beton Event 2021

Tickets voor het Beton Event 2021 zijn te verkrijgen via www.betonevent.nl.