Bel voor persoonlijk advies: 0182 - 539 233
Een team van ingenieurs met helmen, veiligheidsbrillen en hesjes.

Opleiding Constructeur in Opleiding BV/BmS

De opleiding Constructeur in Opleiding helpt je om verder te groeien in je werk en als persoon. Deze opleiding is bedoeld voor studenten die een mbo-4 diploma in Bouw of Infra hebben en meer willen leren op het gebied van constructies. Je leert niet alleen meer over je vak, maar breidt ook je kennis uit over constructies in de bouw en infra.

Deze opleiding valt onder de Stichting BV/BmS Opleidingen. Dit is een samenwerkingsverband tussen de Betonvereniging (BV) en Bouwen met Staal (BmS). Bij BV/BmS kun je volledige opleidingen volgen of losse cursussen over specifieke onderwerpen. Bezoek de BV/BmS website voor meer informatie.

De opleiding Constructeur in Opleiding is een mooie start voor mbo-studenten die constructeur willen worden. Je leert belangrijke dingen, zoals hoe je met beton of staal bouwt. Ook gebruik je wiskunde om dit toe te passen. Dit geeft je een stevige basis voor je toekomst als constructeur.

Als je je diploma hebt gehaald, kun je verder leren over beton- en staalconstructies. Daarmee word je nog beter in je vak en heb je meer kansen in de bouw. Deze opleiding is dus een mooie opstap voor je carrière!

Doelgroep

De opleiding is bedoeld voor jou als je werkt in de staal- of betonconstructies, zowel in de bouw als in de civiele techniek. Het is een mooie kans om meer kennis op te doen in deze vakgebieden.

Niveau

De opleiding Constructeur In Opleiding (CiO) is een deeltijdopleiding op mbo+ niveau (NLQF niveau 5). Deze opleiding richt zich op het ontwikkelen van vaardigheden en kennis die nodig zijn om als constructeur te werken. Het programma combineert theoretische lessen met praktische opdrachten, waardoor je direct kunt toepassen wat je leert in een werkomgeving.

Je kunt deelnemen als je meebrengt:

  • hbo-diploma brede technische bachelor zoals Ruimtelijke ordening, Watermanagement of Built Environment (Gebouwde Omgeving)
  • een mbo-4 diploma bouw, civiele/infra techniek, werktuigbouw, engineering.

Ook gelden de volgende eisen:

  • Basiskennis in wiskunde en mechanica: Dit is noodzakelijk om te kunnen starten. Als je wil, kun je de Bèta module wiskunde en mechanica volgen.
  • Werkervaring in de constructieve sector: Tijdens de studie werk je in de constructieve sector, zodat je de opgedane theoretische kennis direct toe kunt passen. Heb je geen constructieve (reken)ervaring maar werk je wel in een constructieve omgeving (bijvoorbeeld als tekenaar/modelleur), dan moet je tegen de tijd dat je de opleiding afrondt twee jaar ervaring hebben opgedaan.

Unieke punten

  • Praktijkgericht onderwijs: De opleiding legt een sterke nadruk op praktische toepassingen, waardoor je de theorie direct kunnen toepassen in je werk.
  • Brug tussen mbo en hbo: De opleiding biedt mbo afgestudeerden een mogelijkheid om kennis en vaardigheden te ontwikkelen voor de verdere doorstroming.
  • Flexibiliteit en doorstroommogelijkheden: Nadat je het diploma hebt gehaald, kun je direct aan het werk gaan of verder studeren voor een hbo-bacheloropleiding, zoals Beton- en Staalconstructies. Je hebt dus meerdere carrièrepaden.

Doel van het opleidingstraject

De opleiding Constructeur In Opleiding leidt op tot een beginnend beton- of staalconstructeur met een goede theoretische onderbouwing. Na de opleiding begrijp je waarom een constructie op een bepaalde manier gemaakt is en kun je er zelf aan rekenen. Je kunt aan de slag als ervaren tekenaar/modelleur/beginnend constructeur van een bedrijfs-, teken- of ingenieursbureau en doorgroeien naar (assistent)-groepsleider.

Heb je het volledige programma succesvol doorlopen, dan kun je doorstromen in de vervolgopleiding Beton- en Staalconstructeur van BV/BmS.

Vorm

Bij deze opleiding maken we gebruik van de volgende leermethoden:

  • Cases
  • Discussies
  • Hoorcolleges
  • Mondelinge opdrachten
  • Presentatie door docent
  • Proefexamen
  • Schriftelijke opdrachten
  • Video’s
  • Werkcolleges
  • Zelftoetsen

Het lesmateriaal bestaat deels uit dictaten die bij de prijs van de opleiding zijn inbegrepen en deels uit boeken die je zelf moet aanschaffen. Na jouw aanmelding krijg je een boekenlijst met de boeken die je zelf moet bestellen.

Je krijgt toegang tot het onderwijsportaal van de opleiding. Informatie over de verschillende opleidingen en algemene informatie kun je vinden op bvbms.nl. De inlogcode ontvang je na toelating tot de opleiding. Via het onderwijsportaal heb je toegang tot:

  • Roosters voor lessen en toetsen
  • Organisatorische mededelingen
  • Digitaal lesmateriaal
  • Toetsresultaten
Bovenaanzicht van een aquaduct over de N31 bij Leeuwarden.

Leerdoelen

  • Je kent de principes van constructiedetails.
  • Je kunt een krachtenanalyse uitvoeren.
  • Je kunt eenvoudige constructies berekenen ook met wapening.
  • Je kunt zelfstandig tekeningen maken en modelleren.

Het totaal aantal contacturen is ongeveer 216 uur (36 weken x 6 uur). Het aantal uren zelfstudie ligt tussen de 250 en 400 (tussen de 6 en 12 uur per week). Natuurlijk is dit een richtlijn en afhankelijk van jouw vooropleiding en ervaring.

Je legt minimaal 12 examens af.

Over de toetsing

Je sluit elk vak af met een schriftelijke toets of practicum.
Als je alle toetsen hebt behaald, ontvang je het diploma Constructeur in Opleiding.

Contactpersoon

Programmamanager

Gerelateerde cursussen en evenementen

Een bijeenkomst van drie ingenieurs over een ontwerp.

Opleiding Beton- en Staalconstructies BV/BmS

BV/BmS Ontwerp en Constructie

Volg de opleiding Beton- en Staalconstructies als je constructeur wilt worden.

Meer informatie
Ingenieur met een gele helm en hesje op een bouwplaats

Opleiding Constructief Ontwerpen BV/BmS

BV/BmS Ontwerp en Constructie

De opleiding Constructief Ontwerpen BV/BmS is een geaccrediteerde master-opleiding voor constructeurs.

Meer informatie
28 mei 2025

ALV 2025 - 28 mei

Werkvoorbereiding en Uitvoering Ontwerp en Constructie Onderhoud en Reparatie Duurzaamheid en Circulariteit Cement- en Betontechnologie

Jaarlijkse Algemene Ledenvergadering

Meer informatie