| Opleidingen actueel Mededelingen en informatie Technologie Betonreparatie Ontwerp Constructief Ontwerp overig Werkvoorbereiding en uitvoering |
Ontwerp overige
De cursist basiskennis bijbrengen op het gebied van de toegepaste mechanica en de betonconstructieleer op het niveau van 2 jaar HTS CiT of B, zonder dat daarbij berekeningen worden uitgevoerd.
De ontwikkeling in het ontwerpproces staat ook niet stil. De huidige VBC is al ruim een tiental jaren geleden op schrift gesteld , gebaseerd op de destijds bestaande regelgeving en beschikbare kennis. Bij de heden ten dage te realiseren ontwerpen zijn er bijzondere randvoorwaarden geschapen. De huidige VBC schiet hierbij tekort.
Beton is een duurzaam constructiemateriaal. Het is daarbij een compactemassa waar geluid gewenst en ongewenst doorheen speelt of weerkaatst.Soms bewust, maar vaak ongewenst en dan tot ergernis van vele mensen die in deze constructies werken wonen en leven.Het voorkomen van deze ongewenste trillingen die zich vaak ongewenst alsgeluid uiten, kan met kennis vaak grotendeels voorkomen worden.Andere fysische aspecten zoals koudebruggen, vochtophoping, trillingen en diverse energieaspecten kunnen ook belangrijke invloeden hebben op de leefbaarheid binnen, rondom en bij constructies.
De correcte berekening en de uitvoering van deze fysische consequenties en al de variantentoepassingen vragen wel specifieke kennis.
Doel:
Kennis van (rand)-voorwaarden bij construeren, detailleren en uitvoeren onder maaiveld en grondwaterniveau.
Toepassing van bouwkuipen en kelders voor de (ondergrondse) bouw van zowel de utilitaire en infrastructurele constructies wordt steeds algemener. Bodem en grondwatergesteldheid spelen een belangrijke rol omdat beïnvloeding van de omgeving bij bouwprojecten dient te worden geminimaliseerd.
De bouwregelgeving is in Nederland uitgewerkt in de Woningwet, het Bouwbesluit 2003 en de Regeling Bouwbesluit 2003. Recent (1 september 2005) zijn die regels van kracht geworden.
Bij het toepassen van constructieve ankers in beton zijn vakkennis en een goede detaillering van wezenlijk belang. Het ontwerpen en berekenen van ankers is een vakgebied voor specialisten. De startdatum is verschoven naar een nader te bepalen datum in april.
Het doel van de cursus is om de deelnemer voldoende theoretische en praktische kennis aan te reiken over de eigenschappen en mogelijkheden van hoogvloeibaar en zelfverdichtend beton. Dit brengt de mogelijkheden en onmogelijkheden van hoogvloeibaar en zelfverdichtend beton beter in beeld. Met deze kennis kan, uitgaande van de eisen vanuit de toepassing, een gerichte keuze van de meest geschikte eigenschappen voor het toe te passen hoogvloeibaar en zelfverdichtend beton worden gemaakt.
Het hergebruik van constructies vindt steeds meer toepassing. Een van de hulpmiddelen die constructief gebruikt worden, is de toepassing van uitwendig opgelijmde koolstofvezelwapening. Het positieve resultaat heeft zich in diverse projecten al bewezen. De correcte uitvoering van deze toepassing vraagt echter wel specifieke kennis
De cursus is tot stand gekomen vanuit de behoefte in de markt om de kennis bij (integrale) projecten met nieuwe contractvormen te verkrijgen en om hiermede een goede werkwijze verder te verspreiden. De cursus reikt diverse instrumenten aan om met een kennisvoorsprong aan projecten met nieuwe contractvormen deel te nemen.
Gewapend beton is in principe een duurzaam constructiemateriaal. Indien t.g.v. herinrichting c.q. herbestemming, constructieve aanpassingen nodig zijn, zijn er met de toets aan de regelgeving voldoende mogelijkheden om dit te realiseren. De correcte berekening en de uitvoering van deze toepassing vraagt wel specifieke kennis.
De training wijst de constructeurs de weg naar de facetten binnen het vak, die naast de technische vaardigheden kunnen bijdragen aan een verdere, procesmatige ontwikkeling van de constructeur in zijn zakelijk functioneren.
Anders gezegd: het is goed om je positie binnen een team mede te kunnen bepalen, je plaats te kunnen innemen, het is nuttig om te onderhandelen. Het is een aangenaam gevoel jezelf te kunnen blijven ontwikkelen, zodat je jezelf als mens en als vakman blijft tegenkomen.
Startdatum 28 oktober 2009
Plaats: Utrecht
Bij constructies in schoonbeton is naast eigen vakkennis ook kennis van aangrenzende vakgebieden van wezenlijk belang. Het ontwerpen van betonconstructies met gewenst resultaat is een vakgebied voor specialisten. Bij schoonbeton komt daar nog een extra dimensie bij
In toenemende mate worden diverse partijen, betrokken bij de voorbereiding en uitvoering van betonwerken, geconfronteerd met temperatuurbeheersing van verhardend beton
Startdatum 15 maart 2010
Plaats: Utrecht
Bij het ontwerpen van constructies op en rond het water zoals kademuren, keerwanden, steigers, brugpijlers, inlaten, duikers, sluizen, etc. is naast constructieve vakkennis ook kennis van aanverwante aspecten van wezenlijk belang. Het ontwerpen en berekenen van waterbouwkundige constructies is hierdoor een vakgebied voor specialisten
|