Op 3 februari 2026 organiseerden wij een nieuwe online uitzending van Studio Beton. In deze reeks zoomen wij in op betonreparatie en de afwegingen die daarbij horen. Wij bespreken onderwerpen die spelen in de praktijk en vragen om kennis en ervaring.
Kathodische bescherming en kennis uit het vakIn deze uitzending ging Anthony van den Hondel in gesprek met Rob Polder. Rob is een toonaangevend specialist op het gebied van kathodische bescherming. Hij werkte jarenlang aan onderzoek en toepassing in de praktijk. Daarnaast was hij vele jaren docent kathodische bescherming bij de Betonvereniging. In die rol droeg hij zijn kennis over aan generaties professionals.
Inhoud van het gesprekWij bespraken de rol van kathodische bescherming binnen betonreparatie. Daarbij stonden ontwerpkeuzes, randvoorwaarden en effecten op de lange termijn centraal. Ook vergeleken wij kathodische bescherming met andere reparatiestrategieën en gingen wij in op aandachtspunten bij beheer en onderhoud.
Voor wieDeze uitzending is bedoeld voor professionals die werken in het vakgebied van betononderhoud. Denk aan adviseurs, opdrachtgevers, ontwerpers en specialisten die hun inzichten willen verdiepen, zelfs als ze al bekend zijn met kathodische bescherming.
Na deze tweede module kun je projecten met kathodische bescherming van beton begeleiden.
Leer in deze cursus betonschades onderzoeken, adviseren over onderhoud en uitvoering begeleiden om de veiligheid te waarborgen.
Zet de volgende stap in je carrière naar projectleider betonreparatie en leer over materieel, bestekken, schadeonderzoek en reparatietechnieken!