Beton is van oudsher een duurzaam materiaal, door de spreekwoordelijke lange levensduur. Maar beton heeft nog veel meer voordelige eigenschappen. Al deze eigenschappen bij elkaar hebben beton het veruit meest toegepaste bouwmateriaal ter wereld gemaakt. Daarmee zijn echter ook mindere kanten aan het licht gekomen, zoals de hoge CO2-uitstoot bij de productie. De industrie heeft daarom de afgelopen jaren fors ingezet op innovaties die de productie- en bouwmethoden milieuvriendelijker maken.
Veel van die innovaties zijn inmiddels uitvoerig onderzocht en geschikt voor toepassing. De betonsector is daarmee hard op weg om CO2-neutraal en circulair te worden. Niets staat succesvolle toepassing meer in de weg.
In een eendaagse workshop onder leiding van top betondeskundigen ga je als cursist kennismaken met de verschillende eigenschappen van beton en de samenstellende delen. Je leert over de technologie van cement en beton en hoe je die kennis kunt omzetten in concrete producten. De mogelijkheden in kleur en textuur zijn welhaast oneindig, zoals de proefmonsters in het laboratorium en de elementen op het tasveld laten zien. En uiteraard kun je zelf ook ideeën aandragen. Tot slot kun je meepraten over de ontwikkelingen op weg naar CO2-neutraal en volledig circulair beton.
Met de hier opgedane kennis kun je betere keuzes maken en de uitvoering van projecten in beton beter begeleiden
De training is opengesteld voor deelnemers aan de zelfstandige route van de beroepservaringsperiode. Wil je de training in het kader van de BEP volgen? Schrijf je dan online in met je BEP-nummer. Als BEP’ers betaal je de ledenprijs.
In deze cursus maken we gebruik van de Beton Academie. Het materiaal in deze online omgeving is ondersteunend aan de fysieke lessen. Hier vind je relevante informatie over de cursusonderdelen, zoals een overzicht van de leerdoelen en de te behandelen onderwerpen. Maar je kan hier ook de hand-outs van de gegeven presentaties terugvinden of deze alvast voor de les bekijken en zo vooraf al eventuele vragen aan de docent formuleren.
Docenten kunnen in de Beton Academie ook andere relevante documenten opnemen, zoals artikelen, opdrachten of links naar websites of video's.
Ook kunnen docenten via deze Academie mededelingen doen. Bijvoorbeeld wanneer zij interessante achtergrondinformatie hebben geüpload of nog terug willen komen op een discussie in de les.
Als cursist kan je ook onderling met elkaar van gedachten wisselen, elkaar vragen stellen en gezamenlijk tot antwoorden komen. Je hebt een maand na afronding van de cursus toegang tot de online omgeving.
In de ochtend maak je kennis met de materialen waaruit beton bestaat en de eigenschappen die het heeft. Je gaat een bezoek brengen aan een betonlaboratorium, waar de materialen en eigenschappen opnieuw worden besproken. Daarbij zal de focus bij prefab beton liggen. Vervolgens kom je erachter welke rol kleur speelt bij beton en gaan we in op schoonbeton en het belang van nabehandelen. We sluiten af met aandacht voor duurzaamheid en levensduur van beton.
opleidingen@betonvereniging.nl
henk@betonvereniging.nl
Jaarlijkse Algemene Ledenvergadering
Verdiep je in de vernieuwde Eurocode 2 en vergroot je kennis voor betere betonconstructies.
Je leert alles wat betonlaboranten moeten weten, zoals de kwaliteitseisen voor betonspecie en grondstoffen, en de vereiste proeven volgens BRL 1801.