Werken aan je kennis en vaardigheden doe je jouw leven lang. Ook als projectleider betonreparatie wil je op een dieper niveau met je vak bezig zijn. In deze nascholingscursus komen actuele en regelmatig wisselende thema's aan bod. Je krijgt ook ruimte om met andere projectleiders te praten over hun aanpak.
Je frist je jouw kennis op over aantastingsmechanismen en krijg je verder verdieping van die kennis.
Als je deze cursus hebt afgerond, kun je jouw nieuwe kennis, vaardigheden en contacten positief inzetten bij betonreparatieprojecten.
Als nageschoolde projectleider betonreparatie kun je aan de slag bij betonreparatiebedrijven die gecertificeerd zijn volgens BRL 3201.
De PowerPoint(s) van de docent(en) komen digitaal beschikbaar via de online omgeving.
Ook ontvang je bij aanvang het meest recente dictaat van de cursus Uitvoering Betonreparatie voor Middenkader.
In deze cursus maken we gebruik van de Beton Academie. Het materiaal in deze online omgeving is ondersteunend aan de fysieke lessen. Hier vind je relevante informatie over de cursusonderdelen, zoals een overzicht van de leerdoelen en de te behandelen onderwerpen. Maar je kan hier ook de hand-outs van de gegeven presentaties terugvinden of deze alvast voor de les bekijken en zo vooraf al eventuele vragen aan de docent formuleren.
Docenten kunnen in de Beton Academie ook andere relevante documenten opnemen, zoals artikelen, opdrachten of links naar websites of video's.
Ook kunnen docenten via deze Academie mededelingen doen. Bijvoorbeeld wanneer zij interessante achtergrondinformatie hebben geüpload of nog terug willen komen op een discussie in de les.
Als cursist kan je ook onderling met elkaar van gedachten wisselen, elkaar vragen stellen en gezamenlijk tot antwoorden komen. Je hebt een maand na afronding van de cursus toegang tot de online omgeving.
In voorbereiding op de dag lees je een hoofdstuk over schademechanismen uit het dictaat van de cursus Betononderhoud (onderdeel van de opleiding tot Betononderhoudskundige). Je schuift deze dag aan bij de eerste lesdag van die cursus, gegeven door gerenommeerd expert Anthony van den Hondel. Voor jou als oud-deelnemer aan de cursus Uitvoering Betonreparatie voor Middenkader biedt deze lesdag een opfrissing en verdere verdieping van jouw kennis over de aantastingsmechanismen van beton. Na afloop van de dag maak je een kort rapport, je krijgt hiervoor een lijst met vragen die je moet beantwoorden. Als je aanwezig was tijdens de les en jouw rapport hebt ingeleverd, ontvang je jouw Bewijs van Deelname.
Deze nascholing voldoet aan de eisen van de BRL 3201. Betonreparatiebedrijven die volgens deze BRL gecertificeerd zijn, moeten hun personeel laten nascholen, minimaal 8 uur per 2 jaar.
Mijn cursuservaring
Goede leerschool weer!
Cursist
Maart 2026
Interessante dag, veel geleerd.
Hergebruik Bestaande Constructies
Het samenwerken in groepjes was heel goed.
Juni 2026
Het was een waardevolle cursus!
Uitvoering Betonreparatie voor Middenkader
Ik ben heel tevreden over de cursus, het was leuk, interessant en leerzaam! Ik ben geen enkele keer met tegenzin gegaan.
Kathodische Bescherming Module 1
Lokaal perfect en het eten was geweldig! Locatie mag centraler, maar verder alles perfect.
Je kunt jezelf inschrijven via de inschrijfknop op de website. Je komt dan op ons aanmeldformulier. Als je al bekend bent bij ons, moet je inloggen op jouw Mijn Beton-account.
Als je HR contactpersoon bent, kun je de medewerkers van jouw bedrijf aanmelden. Dit zijn de stappen:
Je ontvangt een automatische bevestigingsmail als alles goed is doorgekomen.
Deze opleiding is onderdeel van de Stichting BV/BmS Opleidingen. Actuele informatie over de startdatum, locatie, planning en kosten vind je daar:
De inschrijving voor een cursus sluit op maandag, twee weken voor de cursusstart. Als er genoeg deelnemers zijn, ontvang je in die week van ons de definitieve bevestiging, samen met andere belangrijke informatie.
Zijn er te weinig deelnemers, dan kan de cursus jammer genoeg niet doorgaan. Je krijgt dan van ons een alternatief aanbod. Dat kan bijvoorbeeld zijn een andere locatie of een later startmoment. Je beslist zelf of je van dit aanbod gebruik maakt of dat je jouw inschrijving intrekt.
Als je bij ons een cursus volgt, heb je een account nodig voor Mijn Beton en voor de Beton Academie
Mijn Beton is een permanent account. Hierin vind je jouw persoonlijke gegevens, je cursusinschrijvingen, je cursusresultaten en je opleidingsdocumenten (certificaten, diploma's). Je kunt jouw eigen gegevens aanpassen en je inschrijven voor nieuwe cursussen.
De Beton Academie is onze online leeromgeving. Als je een cursus gaat volgen, maak je hier vaak gebruik van. Op de Beton Academie vind je de inhoud van de cursus, zoals leerdoelen, lesmaterialen, opdrachten en video's. Jouw docenten zitten hier ook in en kunnen mededelingen uitsturen. Het account voor de Beton Academie is niet blijvend. Je hebt hier alleen toegang toe als je actief een cursus bij ons volgt. Daarna zullen wij het op een gegeven moment verwijderen. Als je dan later toch weer een cursus gaat volgen, maak je een nieuw account aan.
Bedrijven die gecertificeerd zijn volgens BRL 3201 moeten zich houden aan de regels over personeel die daarin staan. Dit betekent dat zij hun personeel moeten nascholen. Als je bij een gecertificeerd bedrijf werkt, ben je dus verplicht om te laten zien dat je aan jouw nascholing gewerkt hebt. Je kunt hiervoor onze Nascholing Uitvoering Betonreparatie voor Middenkader volgen.
Wij helpen je graag verder! Bel ons op 0182 - 539 233 of stuur een mail:
Voor meer informatie over deze en onze andere cursussen helpen wij je graag verder!
Zet de volgende stap in je carrière naar projectleider betonreparatie en leer over materieel, bestekken, schadeonderzoek en reparatietechnieken!
Maak een sprong in je carrière met deze opleiding! Leer alles om betonconstructies te inspecteren en te herstellen voor een duurzamere toekomst.